wtorek, 7 kwietnia 2015

Moscow never sleeps...

Nawet najmniejsze miasta nocą wyglądają inaczej - pięknie, tajemniczo, intrygująco. Inaczej spaceruje się nocą niż dniem, na ulicach, placach, w parkach nie ma już tak wielu ludzi, jest ciszej, ma się wrażenie, że miasto odpoczywa po ciężkim dniu, żeby za chwilę powitać nowy.

Lubię spacery nocą, a Moskwa nocą jest piękna. Mówią, że Moskwa nigdy nie śpi, rzeczywiście, po ulicach zawsze mkną samochody, a na placu Czerwonym wciąż są turyści, podziwiający nocną stolicę. Funkcjonuje też wiele całodobowych sklepów i restauracji. Moskwa nocą nie śpi, ale drzemie, nawet w centrum nie ma tylu spacerowiczów, turystów, zwiedzających co za dnia. A wystarczy oddalić się trochę od kremlu, a już możemy rozkoszować się chwilą "na osobności", wiele miejsc o tej porze jest opustoszałych, cichych i spokojnych, z kolei w innych toczy się nocne życie mieszkańców miasta.

Chciałabym podzielić się z Wami fotkami z naszej weekendowej nocnej eskapady po Moskwie. Rozglądając się wokół, chłonąc tą atmosferę nocnej stolicy, nawet nie poczuliśmy, że zrobiliśmy 6 km piechotą :-) Było już daleko po północy, a wciąż spotykaliśmy na swojej drodze innych fascynatów nocnych spacerów. I nie przeszkodziła w tym temperatura, która była raczej niska niż wysoka (lekki minus).

Centralnyj Dzietskij Magazin, czyli... raj dla dzieciaków. Robi wrażenie nawet na dorosłych!


Klasyczny kreml z wizytówką Moskwy, księżyc zasnuty chmurami i... remont


Widok z mostu


I kreml z innej strony...I jeszcze z innych...


Rzeka Moskwa nocą wygląda szczególnie intrygująco - niebezpiecznie, ale czyż nie pięknie?


Chram Chrystusa ZbawicielaJeszcze inne pomysły oświetleniowe stolicy


Centrum handlowe dla bogaczy (cenowo równe z GUM-em na kremlu)

3 komentarze:

 1. To naprawdę magiczna chwila. Chodzisz po pięknych miejscach w których parę godzin temu było tłoczno i pewnie nerwowo. Natomiast teraz jest spokojnie i kojąco. Jest takie wrażenie jakby to miejsce było wyłącznie dla ciebie.
  Zazdroszczę wam że możecie rozkoszować się takimi chwilami w Moskwie. :)
  Miłego (piękne zdjęcia)
  TersTim.Blogspot.Com (klik)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzy mi się Moskwa! Jak widzę - przepiękna nie tylko za dnia, ale również i nocą... Kiedyś się tam znajdę ;)
  P.S. A jak z bezpieczeństwem turystów w Moskwie?

  Pozdrawiam,
  Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z bezpieczeństwem jest jak wszędzie indziej - jeśli się nie szuka kłopotów, to się w nie nie wpadnie ;-) A znam i takich, którzy ich szukają, a wychodzą z tego szukania cali i nawet bogatsi o różne doświadczenia. Rosjanie to bardzo otwarty i komunikatywny naród, prędzej narobisz sobie tu przyjaciół niż wrogów, prędzej pękniesz z przejedzenia, niż umrzesz z głodu, zapraszam! :D

   Usuń